OncoBeta- Epidermal Radyoizotop Tedavisi Sektöründe Öncü Ve Yenilikçi

671

Deri vücudun en büyük organıdır ve vücudun içi ile örneğin mekanik stres veya radyasyon gibi dış etkiler arasındaki ilk engeli temsil eder. Bununla birlikte, cilt üzerindeki uzun süreli etkiler, cilt kanserinde gelişebilen onarılamaz hasara yol açabilir, örn. Melanositik Olmayan Cilt Kanseri (NMSC). NMSC dünyanın en yaygın kanser türüdür. NMSC vakalarının% 90’ı yüz veya kafada görülür. Çoğu durumda, NMSC ölümcül değildir, ancak tedavi edilmezse, yerel dokuyu yok edebilir ve ayrıca yaşam kalitesini bozan şekil bozukluğuna veya işlev bozukluğuna neden olabilir. 

Bu alanda yenilik yapan, ağrısız ve kolay tedavi çözümleri sunmak OncoBeta’dır. Merkezi Münih yakınlarındaki Garching Technology ve Founders Center GATE’de bulunan OncoBeta, özel bir tıbbi cihaz şirketidir. Epidermal radyoizotop uygulamalarını kullanan son teknoloji ürünü yenilikçi tedavilerin geliştirilmesi ve ticarileştirilmesinde uzmanlaşmıştır. OncoBeta® GmbH kuruluşundan bu yana çabalarını epidermal radyoizotop terapisi Rhenium-SCT® (Cilt Kanseri Tedavisi) geliştirme, düzenleme onay (lar) ı ve ticarileştirilmesi üzerinde yoğunlaştırmıştır.

OncoBeta’nın temel amacı, NMSC’leri tedavi etme yaklaşımını yeniden tanımlarken hasta deneyimlerini, hasta sonuçlarını ve hasta beklentilerini iyileştirmektir. . OncoBeta bunu düzeltmeye çalışan hikayenin bir parçasıdır. 

OncoBeta’nın amiral gemisi terapisi Rhenium-SCT®, bu durumda bazal ve skuamöz hücreli karsinomlar olarak adlandırılan en yaygın NMSC tiplerinin tedavisinde kullanılan radyoizotop Rhenium-188’i kullanan özel bir modern brakiterapidir.

Renyum-188, mükemmel terapötik avantajlara sahip bir beta yayıcı izotoptur. Renyum-188, yaklaşık 17 saatlik bir yarı ömre sahiptir, bu da esas olarak beta radyasyonu yayarken sürekli olarak bozunacağı anlamına gelir. Rhenium-188’ün insan dokusundaki beta radyasyonunun penetrasyon aralığı 3 mm derinliğe kadardır. Bu, Rhenium-188’i çoğu melanom dışı cilt kanseri gibi yüzeysel cilt kanseri türlerinin hedefli tedavisi için ideal hale getirir. Rhenium-SCT®’nin temel amacı, tedavi edilmesi gereken bölgedeki kanser hücrelerini hedefleyen ve yok eden ağrısız, kişiselleştirilmiş, invazif olmayan bir tedavi olmaktır.

Renyum-SCT, 10 yılı aşkın deneyim ve klinik çalışmalardan (> 460 hasta,> 1300 lezyon) kaynaklanan CE sertifikalı bir yöntemdir. NMSC hastalarına tek seans, ağrısız, yüksek etkili cerrahi dışı tedavi ile mükemmel estetik sonuçlar ve tüm vakaların% 98,5’ine kadar tam remisyon sağlar.

Yenilikçi terapileri Rhenium-SCT® ile, genel hasta sonuçlarını ve deneyimlerini iyileştiren NMSC hastaları için ölçeklenebilir, yüksek etkili, klinik olarak kanıtlanmış, kolay ve rahat bir çözüm sunarlar. 

Kanser gibi bir hastalığı tedavi etmekle ilgili olduğunda, karşılanması gereken çok sayıda zorluk vardır. OncoBeta için en büyük zorluklardan biri, hastalara terapötik çözüm ve hak ettikleri sonuçları sağlamak için standart bakımı ve sevk ağını bozmaktır. NMSC tedavisi verimsizlikler ile karakterizedir. Uzun sevk zincirleri, bağışlanmış ilgi alanları, hasta odağı eksikliği ve yeniliğe kavrama, NMSC’lerin tedavisini karakterize eden daha belirgin verimsizliklerden bazılarıdır. Sonuçta, bu zorluklar göz önüne alındığında son odak noktası hastadır. 

OncoBeta, NMSC’lerden muzdarip olanlar için daha iyi bir alternatif sunmak için sağlık cihazının içinden savaşıyor. Bu, NMSC terapötik topluluğunda oldukça aktif olmak, klinisyenlerin standart bakım ve Rhenium-SCT® gibi diğer terapötik alternatifler hakkındaki görüşlerini genişletmek için diyaloglar halinde değişmek anlamına gelir.

OncoBeta, sağladıkları tedavilerdeki yeniliklerle karakterizedir. Eşsizlikleri ve ileri görüşlü olmaları onları diğerlerinden ayırıyor. OncoBeta bugün modern teknolojiyi ve yeniliği pazara sunuyor. Melanositik olmayan cilt kanserlerinin tedavisinde mevcut standart tedavilerden farklı bir yöne gitmişlerdir. Rhenium-SCT®, hastaların ve doktorların istediği her şeyi, ağrısız, invaziv olmayan, kişiselleştirilmiş, tek seanslı tedaviyi mükemmel klinik ve estetik sonuçlarla sunar. 

OncoBeta, hasta ve sağlık hizmeti sağlayıcısı için maksimum güvenlik sağlamak için tüm sağlık, güvenlik ve çevre koruma düzenleme standartlarına uygun olarak en yüksek radyoaktif güvenlik gereksinimlerini karşılar. Ürünleri, mümkün olan en yüksek kaliteyi sunmak için uluslararası kurallara uygun katı şartnamelerde üretilmektedir. 

“Verimli, özverili ve tutkulu bir ekip her şeyin gerçekleşmesini sağlıyor.” OncoBeta CEO’su ve Genel Müdürü Shannon D. Brown III “Ekip, dermatoloji ve onkoloji alanlarında sürekli invaziv olmayan tedaviler geliştirmeye çalışırken, NMSC hastalarının tedavisini iyileştirmek ve mevcut terapötik portföyümüzü artırmak için durmaksızın çalışıyor. ihtiyacı olan hastalar. ”

“OncoBeta’daki çalışma zihniyeti hem çok etkili hem de basit“ Neyin kırıldığını bilmiyorsanız bir şeyi düzeltemezsiniz. ” Shannon D. Brown III “Bir şey yolunda gitmezse ya da düşündüğünüz gibi çalışmazsa, kimin olursa olsun birinin size söylemesi gerekir. Birbirimize beklediğimiz ve almak istediğimiz aynı onur ve saygı ile davranıyoruz. ”  

Rhenium-SCT® şu anda Almanya, İtalya, Avustralya ve Güney Afrika’da mevcuttur. Bir adım daha ileri götürmek ve hasta-kişiselleştirilmiş brakiterapiyi tanıtmak için OncoBeta, Fransa, İngiltere, İspanya, Avusturya, İsviçre, İskandinav Ülkeleri, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Güneydoğu Asya gibi diğer Avrupa / Avrupa dışı ülkelerde genişletici faaliyetler bekliyor. ve Brezilya önümüzdeki 2-3 yıl içinde planlanmıştı. OncoBeta şu anda Rhenium ile diğer heyecan verici uygulamaları ve tedavi olanaklarını değerlendirmektedir. 

https://www.oncobeta.com/