Ödüle Doymayan Akciğer Biopsy Cihazı. Deton Aeresol Biopsy

822

Her yıl dünyada milyonlarca insan akciğer hastalıklarında etkilenmektedir. Hala ölümlerde önemli bir sırada yer alan akciğer hastalıklarında hızlı teşhis her geçen gün dahada önem kazanmaktadır.

Peter Sisliani önderliğinde ki Amerikalı bilim ekibi bu alanda çığır açacak bir teknolojiye imza attılar. Aeresol Biopsy.

Deton, akciğer hastalıklarının non-invaziv, güvenilir ve uygun maliyetli teşhisi için “Aerosol Biyopsi” tescilli çözümlerine öncülük ediyor.  Platform teknolojimiz olan Cough Collector, akciğerden kaynaklanan ve öksürük yoluyla aerosol olarak atılan biyolojik numuneleri yakalar ve izole eder.  Günümüzde, invazif olmayan güvenilir numunelerin bulunmamasından dolayı, akciğer hastalıkları ya kök nedenini bilmeden tedavi edilir ya da hastalığın ilerleyişinde geç teşhis edilir ve tedavi edilir.  Deton’daki Aerosol Biyopsi, erken ve hedefe yönelik tedaviler sağlayarak hasta sonuçlarını iyileştirme ve maliyetleri düşürme umudu sunar.

Bu amaçla geliştirilen cihaz, öksürükle biopsi almayı çok başarılı be güvenilir bir şekilde gerçekleştirerek; hem zaman ve maliyet tasarrufu sağlarken hemde bronkoskopi kaynaklı korkuları ortadan kaldırır.

Amerikada ödüle doymayan bu cihazı umarım en kısa zamanda ülkemizde de görebiliriz. http://www.detoncorp.com