IRRAS Hidrosefali İçin Yeni Beyin Omurilik Sıvısı Kateterini Satışa Sundu.

749

İsveçli tıbbi cihaz şirketi IRRAS, beyin cerrahlarının ve nörointensivistlerin akut hidrosefali sorununu ele alma şeklini değiştirmeye çalışıyor. Hidrosefali beyindeki beyin omurilik sıvısının (BOS) anormal birikimidir ve genellikle kanama, tümör, enfeksiyon veya travmatik beyin hasarı nedeniyle oluşur. Geleneksel olarak, cerrahlar aşırı BOS’u boşaltmak için beynin sıvı alanlarına yerleştirilen harici bir ventriküler drenaj (EVD) kateteri kullanır. Bununla birlikte, mevcut ventriküler kateter teknolojisi, sıvının pasif drenajı ile sınırlıdır ve kateter tıkanıklıkları nadir değildir.

IRRAflow, beynin sıvı alanlarının aynı anda sulanmasına ve drenajına olanak sağlayan çift lümenli ventriküler drenaj kateterinden oluşur. Sistem, daha hassas kontrol için sulama hızını ve hacmini düzenleyen dijital kafa içi basınç monitörüne bağlanır.

IRRAflow, kateter tüplerinde tıkanmaların önlenmesi için tasarlanmıştır; bu, mevcut kateterlerle meydana geldiğinde, invaziv bir prosedürde çıkarılması ve değiştirilmesi gerekir.

Detaylı bilgi için : https://irras.com